Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

Wyjazd do teatru

24 listopada uczniowie z klas 4, 5 i 6 wyjechali do Teatru Muzycznego w Lublinie, aby obejrzeć musical „Ania z Zielonego Wzgórza”.
Na serii książek o losach kultowej Ani z Zielonego Wzgórza wychowało się kilka pokoleń. Rudowłosa bohaterka cyklu autorstwa Lucy Maud Montgomery bawiła, uczyła i rozczulała nie tylko czytelniczki. Jej perypetie stały się podstawą do stworzenia adaptacji filmowej, a także inspiracją dla musicalu o tym samym tytule. Za sprawą Teatru Muzycznego w Lublinie 21 października odbyła się jego premiera. Reżyserii podjął się Mirosław Siedler, a tytułową bohaterkę „Ani z Zielonego Wzgórza” zagrała Patrycja Baczewska, absolwentka Szkoły Aktorskiej Machulskich.
Musical jest pełen komediowych scen i dialogów, ale odnajdziemy w nim także rozważania nad sensem życia, poszukiwaniem przyjaźni i miłości, dobrocią, tolerancją. Dużym atutem przedstawienia jest muzyka niezwykle obrazowa, pasująca jak ulał do kolejnych scen. „Ania z Zielonego Wzgórza” to przedstawienie dla całych rodzin. Z pewnością także dorośli znajdą w nim wiele odniesień dla siebie, np. tych o sztuce naprawiania błędów. Spektakl jest pierwszą w tym sezonie premierą, a dyrektor Iwona Sawulska już zapowiada kolejne.
Opr. Urszula Przystup na podst. LAJF- magazyn lubelski