Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

23 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, która dostarczyła uczniom wielu wrażeń.

Ten bajkowo- taneczny dzień rozpoczął się od przekazania władzy przez Panią Dyrektor w ręce uczniów. Tradycyjny klucz powędrował w ręce uczennicy Natalii Biernackiej, która przez chwilę zarządzała radą pedagogiczną. Uczniowie ucharakteryzowani na nauczycieli i pracowników szkoły dzielnie wykonywali swoje obowiązki.

Następnym punktem programu był występ wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu. Montaż słowno- muzyczny, który zaprezentowali dotyczył realnych problemów dzisiejszej rzeczywistości. Po wysłuchaniu ważnych dla wszystkich cytatów i wierszy rozstrzygnęliśmy konkursy zorganizowane w ramach działalności wolontariatu. Konkurs plastyczny,który objęty został patronatem Wójta Gminy Puchaczów oraz literacki cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci. Uczniowie nagrodzeni otrzymali nagrody ufundowane przez życzliwe naszej szkole organizacje i osoby, za co bardzo dziękujemy.

Kolejnym wydarzeniem tego dnia był konkurs czytelniczy zorganizowany w ramach projektu,, Zaczytana szkoła’’. Uczniowie klas IV- VI zmagali się z pytaniami dotyczącymi lektur szkolnych. Natomiast uczniowie klas I- III wykonali plakaty i rysunki do książek. Po rozstrzygnięciu konkursu zaprezentowały się postacie bajkowe. Wróżki, księżniczki, piraci przenieśli nas w świat bajek.

Po wszystkich atrakcjach przyszedł w końcu czas na wyczekiwana zabawę karnawałową. Na sali tańczyły dzieci pięknie przebrane. Kolorowe stroje, peruki, czapeczki wirowały w rytm muzyki.

Niestety, co dobre szybko się kończy. Dlatego też nasz dzień karnawałowej zabawy też dobiegł końca. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do swoich domów. Z niecierpliwością będziemy czekali na takie wydarzenie już za rok.