Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 

„Marzanno, Marzanno,

Ty zimowa panno,

Ciebie pożegnamy-

Wiosnę przywitamy”.

 

W dniu 21 marca 2017r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania.

Dzieci z grupy Sówek z wielkim zaangażowaniem wykonywały kukłę  Marzanny.

Kiedy wszystko było już gotowe poprzez wieś, w stronę rzeki ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały miedzy innymi takie hasło: Precz zimo zła….

Przedszkolaki pożegnały Marzannę - zimową pannę i gromkimi brawami oraz donośnym „Hip, hip hura!” powitały wiosnę. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała już Pani Wiosna ze swoimi pomocnicami oznajmiając, że dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i pogodzie. Aby zaakcentować odejście zimy i przyjście wiosny dzieci w tym dniu ubrane były w zielone stroje.

Podczas spotkania z Panią Wiosną przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o rozpoczynającej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce. Na zakończenie uroczystości każda z grup narysowała kolorowy i wesoły portret Pani Wiosny.

Mamy nadzieję, że zima skutecznie już pożegnała się z nami  i wkrótce zieleń oraz słońce będą gościły nie tylko w naszych sercach, ale również w przyrodzie.