Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

W piątek, 24 marca w ramach cyklu spotkań z niezwykłymi ludźmi przywitaliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa- strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadowie. Pan Łukasz Mazurkiewicz jest znany naszym uczniom i przedszkolakom jako tata Nikodema, jednak dla niektórych niespodzianką był fakt, że Pan Łukasz jest strażakiem. Spotkanie to wywołało wielkie zainteresowanie, przede wszystkim ze strony chłopców, ale także dziewczynki z podziwem patrzyły i słuchały naszego gościa. Pan Łukasz bardzo szczegółowo opowiedział nam o specyfice swojej pracy, trudnościach i niebezpieczeństwie jakie na co dzień związane są z pracą strażaka. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci bardzo chętnie zabierały głos. Podczas naszych rozmów dużo uwagi poświęciliśmy wiosennemu wypalaniu traw wskazując na szkody, jakie takie postępowanie wyrządza środowisku. Pan strażak przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi Mazurkiewiczowi za poświęcony czas oraz cenna lekcję.