Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

"Zadbajmy o przyszłość, segregujmy śmieci i oszczędzajmy wodę”

Czy właściwie wiemy co dzieje się z wodą, którą wykorzystamy i gdzie składowane są śmieci z naszych gospodarstw? Odpowiedzi na te pytania mieliśmy nadzieję uzyskać  wybierając się do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Łęcznej, które zarządza wysypiskiem śmieci oraz oczyszczalnią ścieków w Stasinie. Dzięki temu wyjazdowi wiemy już jak długą drogę przebywa woda, która wypływa z naszych kranów i jak ważne jest jej oczyszczanie. Następnie zobaczyliśmy pomieszczenia, gdzie dokonuje się  segregacji odpadów – sortownię. Uczniowie dowiedzieli się, że wbrew obiegowej opinii odpady na wysypisku nie są wysypywane  w jedno miejsce, lecz sortowane.
Potem mogliśmy  przekonać się, że surowce wtórne, odzyskiwane w sortowni są przygotowywane do dalszej drogi, do firm recyklingowych, w których są ponownie wykorzystane.

Były to pouczające zajęcia dydaktyczne poszerzające naszą wiedzę ekologiczną, które dały nam wiele do myślenia. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest segregowanie śmieci i oszczędzanie wody. Musimy się tego uczyć już od najmłodszych lat.

Dziękujemy Prezesowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej panu Markowi Martynowi za umożliwienie zwiedzania obiektów sortowni i oczyszczalni ścieków.

Wyjazd zorganizowały panie: Marzanna Kraska i Halina Cieślik.