Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 

WYJAZD DO STRAŻY POŻARNEJ

Wyjazd do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej w poniedziałek 22 maja był kontynuacją wcześniejszego spotkania z Panem strażakiem- Łukaszem Mazurkiewiczem. Dzieci już od rana były bardzo podekscytowane wyjazdem. Gdy dojechaliśmy na miejsce wszyscy w ogromnym napięciu czekali aż będą mogli z bliska zobaczyć wozy strażackie. Pan Łukasz pokazał nam wyposażenie wozów oraz narzędzia stosowane w pracy strażaka. Największym zaskoczeniem był pokaz lania wody oraz piany, któremu towarzyszyły radosne okrzyki dzieci. Mieliśmy możliwość zobaczyć pełne wyposażenie i strój strażaka, a także przymierzyć wybrane jego elementy. Obejrzeliśmy garaże, w których stoją wozy strażackie, ale co najbardziej ciekawe dla dzieci- mogliśmy zobaczyć w jaki sposób strażacy zjeżdżają po rurze, gdy są wzywani na akcję. Podczas wizyty przypomnieliśmy sobie zasady postępowania w razie pożaru oraz ogólne zasady bezpieczeństwa w szkole oraz w domu.

Czas spędzony wśród Strażaków przepełniony był różnymi atrakcjami, które powodowały uśmiech na twarzach dzieci oraz ich spontaniczne reakcje.

Panu Łukaszowi Mazurkiewiczowi oraz wszystkim Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie oraz fantastyczną atmosferę.