Naszą witrynę przegląda teraz 302 gości 

Jubileusz  z nutką patriotyzmu w wykonaniu przedszkolaków i uczniów

z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrówku

 

W sobotę 16 września 2017 roku wieś Ciechanki w Gminie Puchaczów obchodziła jubileusz 700-lecia swego istnienia i 100-lecia powstania szkoły. Uroczystość uświetniły dwoma tańcami  przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ostrówku z Przedszkola w Ciechankach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku.
Maluchy z grupy 4 i 5-latków wspaniale prezentowały się w biało-błękitnych strojach podkreślających lodowo-śniegowy nastrój  lirycznego tańca „ Do krainy lodu”. Natomiast radosne temperamenty małych tancerzy odzwierciedlił taniec do popularnej melodii „Despacito.” Choreografię dla utalentowanych tancerzy przygotowały panie mgr Anna Walczuk i mgr Anna Tkaczyk.
Po przedszkolakach uczniowie ze Szkoły Podstawowej  im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny o treściach patriotycznych.
Występ reżyserowała pani dyrektor szkoły w Ostrówku mgr Małgorzata Marcinek, a oprawę muzyczną przygotowała nauczycielka muzyki pani mgr Dorota Kubuśka-Adamiak. Hasło przewodnie montażu stanowiły słowa Tadeusza Kotarbińskiego: „Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości.”
Dzieci za swe występy zebrały zasłużone brawa.

Anna Maciejak