Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu

- o tym, jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi,

patrzyć, odczuwać, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”.

Robert Fulghum

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 17 listopada 2017 roku w Przedszkolu w Ciechankach  odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka". Jest to święto, które na stałe zagościło w naszym kalendarzu imprez przedszkolnych, szczególnie ważne dla nowo przyjętych dzieci.

Maluchy do tego dnia przygotowują się od początku pobytu w przedszkolu, gdyż wymaga to od nich zaprezentowania krótkiego programu artystycznego. Uroczystość pasowania to wielkie przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także rodziców przedszkolaków, to wspólne przeżywanie chwil radosnych i przyjemnych, które wzmacniają więzi rodzinne.

Zanim dzieci z grupy „Sówek” i „Biedronek” oficjalnie zostały przedszkolakami zaprezentowały swoje zdolności artystyczne: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Za swoje pierwsze wspólne występy dzieci otrzymały mnóstwo oklasków. Kulminacyjny punkt programu nastąpił w momencie pasowania na przedszkolaka, podczas którego pani Małgorzata Marcinek jako Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ostrówku spełniła ważną rolę, przyjmując zebrane dzieci do grona przedszkolaków. Uczyniła to w sposób symboliczny, dotykając ramienia każdego malucha ogromnym lizakiem. Na koniec każdy otrzymał dyplom wraz z drobnym prezentem. Był to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków.