Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Wizyta w piekarni

W poniedziałek, czwartego grudnia dzieci z naszego przedszkola odwiedziły pobliską piekarnię. Z niecierpliwością czekały na tą wizytę, ponieważ mimo to, że doskonale wiedzą jak wygląda i smakuje chleb nie do końca zdawały sobie sprawę z tego jak on powstaje.

Przedszkolaki obejrzały wszystkie maszyny znajdujące się w hali produkcyjnej. Było tam między innymi wielkie sito do mąki, ogromne miski do mieszania ciasta oraz duży stół na którym wyrośnięte już ciasto dzięki rękom piekarza przybiera formę chleba. W dalszej części znajdowało się mniejsze, ciepłe pomieszczenie w którym ciasto na chleb rośnie, a obok niego był piec w którym można jednocześnie upiec aż 200 bochenków chleba! Na końcu Pani z piekarni pokazała dzieciom  jak upieczony i ostudzony chleb się kroi i workuje.

Dzieci poznały proces powstawania pieczywa, oraz drogę jaką pokonuje chleb zanim trafi na ich talerzyki, zapoznały się również ze specyfiką pracy piekarza. Dzięki tej wizycie przedszkolaki dowiedziały się wielu nowych rzeczy. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie naszych przedszkolaków w piekarni!