Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 

Widowisko artystyczne ,, Historia wsi polskiej’’

06 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w widowisku przybliżającym wieś polską dawniej. Dzieci mogły zapoznać się ze zmianami, jakie zaszły w gospodarstwach na przestrzeni wielu lat. Najpierw musiały powiedzieć, dlaczego domy malowano kolorem niebieskim, wieszano podkowę. Następnie artysta z grupy ,, Sami swoi’’ przedstawił kilka sprzętów, którymi ludzie niegdyś się posługiwali i tak: dzisiejszy kombajn zastąpił cep, dzisiejsza pralka zastąpiła tarę a żelazka na parę i z regulowaną temperaturą zastąpiły ciężkie i nieporęczne, bardzo często niebezpieczne sprzęty do prasowania. Uczniowie także mogli poznać sposób wybijania monety oraz utrwalili sobie, co to jest awers i rewers.

Na zakończenie wszyscy pobiegli, aby dotknąć, podnieść i wypróbować omawiane narzędzia. Szczególnie do gustu dzieciom przypadła drewniana hulajnoga oraz cep, którym wymachiwały w każdą stronę. Z pewnością uczniowie także przekonali się jak ciężka była kiedyś praca na wsi, oraz w gospodarstwach domowych. Dzisiejsze maszyny i urządzenia ułatwiają nam życie oraz pozwalają na lżejszą i wydajniejsza pracę.  To była dla naszych uczniów bardzo ciekawa lekcja historii, dzięki, której przenieśli się w czasy gdzie dominowała praca narzędziami bez silnika, prądu, czyli własnymi siłami rolnika, gospodarza i gospodyni.