Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

,,Świąteczne pierniki w roli głównej’’

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego, tez jesteśmy w nastrojach świątecznej atmosfery. Aby jeszcze lepiej poczuć atmosferę białych świąt uczniowie klasy IVa oraz III 12 grudnia wyjechali na wycieczkę do Lublina, aby zrobić własne pierniki oraz świeczkę.

Nasza podróż rozpoczęła się spacerem po uliczkach Lublina, gdzie dzieci wysłuchały legend o naszym mieście wojewódzkim. Ponieważ pogoda nam dopisała spacerkiem zwiedziliśmy całe stare miasto. Podziwialiśmy bramy, katedrę, koziołka oraz zamek. Idąc, czas nam płynął bardzo szybko i nim się obejrzeliśmy dotarliśmy na miejsce gdzie mieliśmy wypiekać pierniki i malować świeczki.

Po szybkim przygotowaniu nasza wycieczka została podzielona na dwie grupy. Jedni wzięli się za pierniczki a drudzy za malowanie słoiczków przeznaczonych na świeczki. Podczas obu tych czynności wszystkim uczestnikom towarzyszyła świetna zabawa. Ciasto na pierniki okazało się nie aż takie trudne, a wosk w słoiczkach szybko wystygł i dzieciaki mogły cieszyć się własnoręcznie wykonanymi świeczkami. Do tego wszystkiego każdy miał fartuszek, który samodzielnie ozdobił. Po około dwóch godzinach zaczął rozchodzić się piękny zapach wypiekanych pierników. Gdy zostały wyciągnięte z piekarnika i ostudzone uczniowie przystąpili do ich ozdabiania.  Dzieci wykazały się ogromna fantazją, gdyż pierniki wyszły kolorowe, lukrowane i smaczne. Podobnie było z fartuszkami i świeczkami, które posypane brokatem i ozdobione kolorowymi farbami wyglądały bardzo ładnie.

Pomiędzy jedną a drugą pracownią uczniowie posilili się pysznymi bułeczkami i ciepłą herbatą.

Gdy pierniki i świeczki były już gotowe każdy zapakował własnoręcznie wykonane produkty do torebki i zabrał ze sobą do domu. Podczas warsztatów wszystkim uczestnikom było bardzo wesoło i dało się odczuć świąteczną bożonarodzeniową atmosferę.