Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Przedszkolna Wigilia

A gdy zabłyśnie gwiazdka
w błękitnej dalekości
będziemy z sobą dzielili
opłatek, symbol miłości.

Z okazji Świat Bożego Narodzenia w przedszkolu jak każdego roku odbyła się Wigilia. Z tej okazji do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście.  Podczas Wigilii dzieci 6 -letnie przedstawiły program artystyczny  ,,Jasełka”, pod kierunkiem pani Romany Dudek oraz Agnieszki Pietrzak.

Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, które czekały na zaprezentowanie swoich umiejętności poprzez recytowane wiersze i melodyjnie zaśpiewane pastorałki i kolędy. Piękna scenografia, kolorowe stroje sprawiły, że rodzice i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój.

Dzieci z radością przedstawiały i odgrywały swoje role ogłaszając o narodzinach Cudownego Dzieciątka, które ludziom dawało nadzieję i odmieniało życie.  Można było zobaczyć żłóbek z Maryją, Józefem i Dzieciną, do której przyszli pasterze, trzej królowie z darami oraz prześliczne aniołki i gwiazdeczki.

Po  przedstawieniu nadszedł moment dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Na zakończenie spotkania odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych w ramach edukacji regionalnej: Rodzinne drzewo genealogiczne oraz herb i legenda Ciechanek. Wszyscy biorący udział w konkursach otrzymali podziękowania i drobne upominki, pozyskane od sponsorów dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców naszego przedszkola. Jednym ze sponsorów nagród był Bank Spółdzielczy w Łęcznej. Upominki zostały wręczone przez Bankusia – maskotkę Banku Spółdzielczego w Łęcznej.

Drodzy Rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowite występy.

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia życzymy Wam  kolejnych takich spotkań, z których można czerpać niezwykle pozytywną energię i radość. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok 2018 obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.