Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

W piątek 23 marca nasza szkołę odwiedzili wspaniali goście, a zarazem wybitni psycholodzy: Państwo Anna i Ireneusz Siudem. Pani dr Anna jest specjalistą w zakresie psychologii rodziny i psychologii społecznej, zaś Pan dr Ireneusz jest psychoterapeutą, współtwórca środowiskowej koncepcji profilaktyki uzależnień. Oboje pracują także na rzecz Towarzystwa „Nowa Kuźnia”- jest to stowarzyszenie, które zapewnia profesjonalną pomoc psychologiczną dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz nauczycielom i wychowawcom w różnorodnych problemach rozwojowych i wychowawczych. Nasi specjaliści spotkali się ze wszystkimi klasami, aby poprzez rozmowy i przeprowadzone zajęcia poznać naszych uczniów i ich problemy. Obserwując twarze dzieci wpatrzone w naszych gości można śmiało stwierdzić, że było to dla nich bardzo interesujące spotkanie.

Drugim, jakże ważnym punktem wizyty było spotkanie terapeutów z rodzicami i nauczycielami, na którym krótko podsumowali spotkania z uczniami w klasach oraz podzielili się swoimi spostrzeżeniami w tym zakresie. Nasi specjaliście zwrócili uwagę nauczycielom i rodzicom na występujące współcześnie problemy, z którymi muszą zmierzyć się nasi uczniowie- uzależnienia, wszechogarniająca medialność i życie w świecie wirtualnym. Wskazali także podstawowe błędy wychowawcze popełniane przez rodziców oraz na ich konsekwencje w dalszym życiu dziecka. Wszystko to, o czym mówili nasi specjaliści poparte zostało wieloma przykładami z życia codziennego, z którymi spotykają się w swoich gabinetach podczas rodzinnych terapii. Spotkanie to skłoniło zarówno nauczycieli jak i rodziców do wielu przemyśleń, a podane przez specjalistów wskazówki z pewnością znajdą swoje zastosowanie w naszym życiu.