Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

ŚPIEWAJĄCO O EKOLOGII W PRZEDSZKOLU W CIECHANKACH

10 kwietnia 2018r. w Przedszkolu w Ciechankach odbył się II Festiwal Piosenki Ekologicznej zorganizowany w ramach ogólnopolskich programów proekologicznych realizowanych w przedszkolu.

Celem konkursu było upowszechnianie idei ekologicznych w celu wypracowania właściwej postawy, umożliwienie zaprezentowania własnej twórczości, wyzwalanie artystycznych emocji i inspiracji twórczych naturalnym pięknem otaczającego świata.

Zgromadzeni goście mogli podziwiać zdolności i umiejętności dzieci. Najbardziej zachwyciła wszystkich radość dzieci występujących na scenie, naturalność, swoboda oraz ich umiejętności muzyczne, ruchowe,  a przede wszystkim doznania emocjonalne uczestników i publiczności.

Festiwal Piosenki Ekologicznej otworzyła i poprowadziła wicedyrektor przedszkola Pani Agata Wójcik, która powitała przybyłych na festiwal gości. Szczególną atmosferę odbywającego się co roku festiwalu tworzył wystrój sceny, na której wystąpili mali artyści. Po występach nadeszła długo oczekiwana chwila -  ogłoszenie wyników przez  jury.

Za wkład włożony w przygotowania do występów i piękne wykonanie piosenek promujących ekologię wszystkie dzieci 3 i 4-letnie otrzymały dyplomy oraz upominki rzeczowe z rąk pani wicedyrektor oraz pani Anny Baranowskiej -  przewodniczącej Rady Rodziców.

Wśród dzieci 5 i 6 letnich jury zadecydowało przyznać miejsca:

I miejsce:

Anna Pszczoła z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu

Mikołaj Skoczylas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrówku

II miejsce:

Aleksandra Wiechnik ze Szkoły Filialnej w Albertowie

Daria Brzozowiec ze Szkoły Filialnej w Zawadowie

III miejsce:

Julia Janiuk z Przedszkola w Puchaczowie

Sabina Szafran z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrówku.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania na których wszyscy są ważni, wspaniali i nagrodzeni, niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, bo „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Jesteśmy przekonani, że doświadczenia dzieci uczestniczących w przedsięwzięciach związanych z ekologią,

zaowocują wzrostem ich świadomości o potrzebie ochrony życia na ziemi i wierzymy,

że w przyszłości będą aktywnymi uczestnikami tego życia dbającymi o jego jakość.

NASZE DZIAŁANIA UDAŁO NAM SIĘ ZREALIZOWAĆ DZIĘKI:

Wójtowi Gminy Puchaczów oraz Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.


WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !