Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Wójta”

 

Dnia 18.05.2018 roku w Szkole Podstawowej w Puchaczowie odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,, O pióro Wójta Gminy Puchaczów”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 10 drużyn z powiatu łęczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Zabłotny, Zofia Jasielska, Martyna Buch  i Gabriela Bombolewska. Zawodnicy musieli sprawdzić się nie tylko w umiejętności poprawnego pisania – wymagana była również umiejętność uzasadniania pisowni wyrazów. Aby uatrakcyjnić zmagania konkursowe panie prowadzące przygotowały szereg ciekawych zadań. Było ,,biegające dyktando”, praca na komputerze z układaniem wyrazów w kolejności alfabetycznej, wypisywanie wyrazów z trudnością ortograficzną na czas i wiele innych ciekawych poleceń. Nasza drużyna prowadzenie w konkursie objęła  po 4 zadaniu i do końca nie pozwoliła sobie odebrać zwycięstwa. Po podsumowaniu wyników zajęliśmy pierwsze miejsce zdobywając tytuł  ,,Powiatowego mistrza ortografii”. Drużynę  do konkursu przygotowała pani Marzanna Kraska.