Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Skansenu w Lubinie

4 czerwca  2018 roku  dzieci z grupy 4, 5 i 6-latków wraz z wychowawcami wzięły udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Lublinie. Ogród przywitał ich malowniczym, letnim krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin i panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami.  Przedszkolaki pod kierunkiem przewodnika zwiedzały i podziwiały piękno występującej tam roślinności, zobaczyły i poznały gatunki różnych drzew, krzewów i kwiatów. Dowiedziały się, dlaczego nie wolno zrywać i niszczyć roślin chronionych i w jaki sposób pracownicy Ogrodu Botanicznego pomagają w przetrwaniu tych gatunków. Niesamowite wrażenie wywarła na nich wizyta w szklarni, w której mogli podziwiać różnorodność niespotykanych w naszych warunkach klimatycznych roślin.

Celem wycieczki było stworzenie warunków do bliskiego, bezpośredniego kontaktu dzieci z otaczającą przyrodą, uwrażliwianie na jej piękno, kolorystykę i potrzebę ochrony. Wycieczka została zorganizowana w ramach realizowanego projektu Edukacja Ekologiczna w gminie Puchaczów „Eko - Przedszkolaki”, dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i Gmina Puchaczów.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Wizyta w Skansenie miała na celu przybliżenie  wyglądu dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie.

Pani przewodnik wprowadziła nas w klimat dawnych czasów. Zapoznała nas z  elementami wyposażenia domu mieszkalnego np. łóżko z wysuwaną szufladą, ławy, stoły, krzesła, garnki i misy. Podkreślała, że budynki znajdujące się na terenie skansenu są autentyczne, sprowadzone do muzeum z pobliskich miejscowości i z każdym z nich związana jest historia życia konkretnej rodziny. Największy entuzjazm wzbudziły  gospodarskie zwierzęta, które spotkaliśmy: konie, kury, kozy, króliki czy krowę. Na koniec odpoczęliśmy na świeżym powietrzu. Bardzo dobrze się bawiliśmy i choć zmęczeni niezwykle zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Wycieczka była bardzo udana, co potwierdzają zdjęcia. Będziemy mieli co wspominać!